Skuteczny E-biznes

Jak osiągnąć sukces w Internecie? Porady o e-biznesie

To content | To menu | To search

03Aug

Wady i zalety aukcji internetowych

adamka.pl_aukcje_internetowe.jpgAukcje internetowe to zdecydowanie szybka i wygodna i nierzadko tańsza forma zakupu. Mają ona swe wady i zalety, ale podobnie mają się inne formy zakupów. W sieci istnieje mnóstwo serwisów aukcyjnych, przy wyborze jednych z nich warto się kierować ich pozycją na rynku, zadowoleniem klientów a także czasem bytności w sieci, jakim może pochwalić się dany serwis.

Mówiąc o zaletach głównym atutem, jaki się nasuwa jest łatwość nawiązania transakcji i dostępność produktu. Równie istotną zaletą aukcji internetowych jest cena produktu, często bywa bardzo konkurencyjna do cen proponowanych przez sklepy w tak zwanym ‘realu’.

Mamy też wady, co tu kryć. Bywa i tak, iż przedmiot ‘lekko’ różni się od przedstawionego przez sprzedawcę, czas oczekiwania na zakupiony towar wydłuża się z 24h do dwóch tygodni. Nierzetelni sprzedawcy są jednak w mniejszości, z reguły kontrahentowi zależy na opinii klienta, a co za tym idzie reputacji jego aukcji. Dla pewności warto przed zakupem sprawdzić opinie kupujących, wówczas unikniemy niemiłych niespodzianek.

25Jul

Jak skutecznie prowadzić sklep internetowy?

adamka.pl_sklep_internetowy.jpgZ roku na roku sklepy internetowe pojawiają się jak grzyby po deszczu. Wiele z nich nie potrafiło utrzymać się na rynku. Żeby zapobiec biznesowemu krachu należy zwrócić uwagę na kilka elementów a później wprowadzić je w życie.

Niebagatelna jest nazwa naszego sklepu, krótko mówiąc domena, ma ona dość duży wpływ na nasz sukces. Istotną sprawą jest również reklam, pozyskiwanie nowego klienta. Do takich aparatów należą zarówno foldery, interesujące zdjęcia, opisy produktów, ale także opinie i komentarze naszych klientów.

Prowadząc sklepi internetowy należy ‘wejść’ w skórę swych potencjalnych nabywców. Co było by dominantą naszych decyzji konsumenckich? Cena, to jest to, co najlepiej i najskuteczniej przyciąga. Jeśli będzie konkurencyjna i nader interesująca to zdecydowanie stanie się doskonałym przepisem na sukces naszego e-shopingu.