Skuteczny E-biznes

Jak osiągnąć sukces w Internecie? Porady o e-biznesie

To content | To menu | To search

Keyword - e-biznes

Entries feed - Comments feed

20Jul

Początki e-biznesu w Polsce

Rozwój systemów informatycznych, szeroko dostępny Internet dla indywidualnych użytkowników sprawił, iż e-biznes w Polsce nabrał niebotycznego rozmachu. Początki nie były jednak tak obiecujące, trudno było bowiem przewidzieć iż rozwój informatyzacji w naszym kraju będzie miał, aż tak szybki postęp. Pod wielkim znakiem zapytanie stało też zaufanie publiczne do tegoż nowego medium.

Na dzień dzisiejszy ponad połowa Polaków 52% posiada stały Internet w domu, zaledwie trzy lata temu posiadało go tylko 21% obywateli. Wraz z dostępności łączy gwałtownie rozwinął się e-biznes.

Zdecydowany wpływ na tą dziedzinę ma również rozwój bankowości internetowej, przeprowadzanie wszelkich transakcji, zakupy, i szereg innych operacji stały się sprawą łatwą, szybką i niebywale dostępną. Internet mobilny, w komórce sprawił, iż e-biznes stał się sukcesem.

16Jul

Czym jest e-biznes?

E-biznes, czyli biznes elektroniczny funkcjonuje na rynku już od 1995 roku. Jego twórcą była firma IBM. Początki biznesu elektronicznego miały już w latach 60-tych, wówczas głównie opierał się na wymianie dokumentów między przedsiębiorcami, kontrahentami (EDI).

W dobie rozwoju Internetu, szybkich łączy i tak szerokiej dostępności e-biznes można powiedzieć, iż rozwinął swe skrzydła. Internet nie jest już produktem wybrańców, przedsiębiorstwo duże czy małe, praktycznie każdy ma już go w posiadaniu.

Czym w zasadzie jest e-biznes? Termin ten obejmuje praktycznie wszelkie aspekty kupna i sprzedaży, wymiany dokumentów tudzież informacji. To prowadzenie wszelkich transakcji między kontrahentami, dostawcą usługi a jego konsumentem. To między innymi sklepy internetowe (e-shop), aukcję internetowe (e-auction), czy usługi zaufanie (trust services).

07Jul

Strona w przebudowie

Strona jest obecnie zamknięta. W najbliższym czasie planujemy uruchomienie na niej serwisu o e-biznesie. Zapraszamy już wkrótce.